«Інноваційна весна» відбулася!
14 Травень'11
11-13 травня фахівці та практики із сфери бізнесу, представники державного управління, освіти і науки в рамках конструктивного діалогу та на засадах взаємовигідної співпраці обговорювали перспективи та реалії перетворення Львова на інноваційний центр України. Метою заходу стало формування Європейських консорціумів малих та середній підприємств (МСП), університетів та науково-дослідних інститутів (НДІ) для участі у 7-ій Рамковій програмі ЄС (7РП) з розвитку досліджень і технологій.
Важливим етапом формування сприятливого клімату в інноваційній сфері є підтримка підприємництва та інноваційного розвитку в глобальному вимірі, про що кваліфіковано та професійно розповідали Анна Петрова, координатор програм CISCO, Інститут підприємництва Cisco, Ярема Савула, професор, декан факультету прикладної математики і інформатики Львівського національного університету ім. Івана Франка, Дмитро Федосюк, проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка» та Тарас Кицмей, президент ТзОВ СофтСерв. Важливим та перспективним як для бізнесу так і для присутніх винахідників та інноваторів став виступ через скайп-конференцію координатора InfoDev програм від Світового Банку Стефана Шандери.
Болючим питанням розвитку науки та інновацій на сьогодні є «відтік» інтелектуального потенціалу в інші країни. А тому основною проблематикою заходу було вирішення питання як стимулювати науку, або хоча б створити відповідні сприятливі умови для розкриття талановитих науковців та дослідників, що б дозволило їм реалізовуватись тут, в Україні, в нашому регіоні», - зазначив президент громадської організації «Українська система дистанційного навчання» та ідейний натхненник «Інноваційної весни» Ігор Катерняк.
Ректор Львівського інституту менеджменту Петро Яницький зазначив: «Нереалізований потенціал науковців – це величезна проблема. Вони часто недоотримують запитів від бізнесу, а головне мотивації з боку бізнесу. Вже 21 рік поспіль наші випускники будучи тепер знаними бізнесменами, покладаються на авторитетну фахову думку викладацького та тренерського складу інституту. Європейські стажування, а головне – впровадження інновацій, інжиніринг завжди були основою діяльності ЛІМу. Ми продовжуємо свої традиції, але збільшуємо масштаб впливу. Дуже добре, що влада підтримує «Інноваційну весну», бо ця громадська ініціатива, що започаткована у 2010 році і далі об’єднує бізнес, наукові інституції, представників державного сектору. Звісно, що це сприятиме розвитку регіону, розвитку інноваційно-орієнтованого бізнесу, наукових та дослідницьких структур Львова та прилеглих областей. Упевнений також, що у найближчій перспективі започатковані нами позитивні зміни перетворять Львів на інноваційний центр України».